Ohlédnutí za Nocí kostelů 7.6.2024

Naše farnost Ostrava – Hrabová se po pětileté přestávce opět zapojila do celostátního projektu Noc kostelů.  Hlavním tématem Noci bylo „Srdce“.

  • U vstupu do kostela se malí návštěvníci radovali z malování sádrových srdíček a zvířátek.
  • V sakristii byla připravena výstavka liturgických předmětů.
  • Největší zájem byl ale již tradičně o výstup do věže ke zvonům po příkrých dřevěných schodech.
  • V místnosti pod věží si návštěvníci prohlíželi dřevěné modely našeho kostelíka, fotografie z historie kostela.  Zájemci listovali v kopii staré Pamětní knihy farnosti. Historii kostela přiblížily také nástěnky a fotodokumentace ze stavby kostela.
  • Večerem provázely videoprezentace „Jako Fénix z popela“ a fotografie ze života farnosti od minulé Noci kostelů v r. 2019. Za zajištění promítání děkujeme jako v minulých letech našemu starostovi Milanu Slívovi.
  • Průběh Noci byl zpestřen hudebními vystoupeními scholy v doprovodu kytary a po 22. hodině „Varhanním recitálem“ hrabovské scholy a jejích hostů z Vratimova.

Do našeho kostela sv. Kateřiny Alexandrijské se přišlo podívat celkem 367 návštěvníků.
Děkujeme všem skoro 20 organizátorům za přípravu Noci kostelů. Děkujeme za úklid před i po Noci kostelů,  za zajištění a zapojení osvětlení věže pro prohlídku, a  díky všem, kdo jakýmkoli způsobem přispěli příjemnému průběhu noci kostelů. Díky za asistenci a dozor v celém kostele v průběhu konání Noci. Díky za krásnou atmosféru, kterou jste nám pomohli vytvořit.
Děkujeme i všem návštěvníkům a těšíme se na příští Noc kostelů.
Výtěžek z Noci kostelů přispěl na zakoupení nového vysavače do kostela.