Víte, že... Noc kostelů přesunutá na 12. 6. 2020 letos v Hrabové nebude...

Oznamujeme, že letošní Noci kostelů se Kostel sv. Kateřiny Alexandrijské v Ostravě - Hrabové (ID 333) nezúčastní.

• Náš malý dřevěný kostelík bohužel neumožňuje splnění současných náročných hygienických požadavků.
    Dřevěné konstrukce je velmi složité dezinfikovat v potřebném rozsahu bez jejich poškození.
  •

• Jednou z nejvyhledávanějších možností v našem kostele byl vždycky výstup po úzkém a příkrém dřevěném schodišti do věže ke zvonům a do krovu kostela. Při výstupu do věže je nezbytná osobní asistence pořadatelů  (v některých případech i osobní fyzický kontakt - pomoc, podání ruky, apod.)
  •

• Není možné z prostorových důvodů zabezpečit dostatečné rozestupy.
  •

• Místnost, kde bývají připraveny výstavky nelze přirozeným způsobem dostatečně odvětrat.
  •

• Videoprojekce  a možnost hudební produkce nebo vzdělávacího programu by se také nemohla uskutečnit.
    Lavice v kostele jsou úzké, maximální kapacita celého kostela je cca 150 míst, kdy návštěvníci sedí jeden vedle druhého v úzkých lavicích.
    Pro dodržení požadovaných rozestupů bychom museli tento počet snížit na  max. cca 25 lidí - vč. organizátorů.
    Přejeme všem spoustu Božího požehnání a veselou mysl v této "době rouškové",
    za organzátory NK v Hrabové
    Ing. Anna Šustrová